• Tel:
  • 89 624 27 09 , Tel. kom: 600 493 076
  • Czynne : Pn - Pt od 7.30 do 16.00

GABINET CZYNNY
PN-PT od 7.00 do 16.00

tel. 89 624 27 09
tel. kom. 600 493 076

Napełnij Boże duszę moją czułością do sztuki mojej do wszystkich stworzeń.  
 
Nie dopuść, by chęć zysku lub poszukiwanie sławy wpłynęły na wykonywanie mojego zawodu, albowiem wrogowie prawdy i czułości do ludzi mogliby otumanić mnie – odwieść mnie daleko od wspaniałego obowiązku czynienia dobrze dzieciom Twoim.
 
Wzmagaj Boże siłę mego serca, by zawsze było gotowe służyć – poganinowi, przyjacielowi, wrogowi, złemu i dobremu.
Uczyń, by chorzy moi mieli zaufanie do mnie i sztuki mojej. Jeżeli nieświadomie potępiają mnie i szydzą ze mnie, spraw, by ukochanie sztuki mojej strzegło mnie jak zbroja, żebym mógł wytrwać w prawdzie, nie dbając o potęgę i rozgłos, i wiek moich wrogów.
 
Użycz mi Boże wyrozumiałości i cierpliwości w stosunku do chorych upartych lub prostaków.
Uczyń mnie wstrzemięźliwym we wszystkim, ale nienasyconym w zdobywaniu wiedzy.
 
Oddal ode mnie myśl, że wszystko mogę. Użycz mi siły woli i sposobności do coraz większego rozszerzania mych wiadomości.
 
Z modlitwy Mojmanidesa do Kordoby
Mojmanides – Mojżesz z Majmoni – lekarz, filozof, żył w latach 1115 – 1204. Urodzony w Kordobie (arabska Hiszpania), pochowany w Tyberiadzie(Izrael)
 

Kontrola ciśnienia tętniczego profilaktyką chorób układu krążenia. Wskazana systematyczna kontrola, najlepiej w warunkach domowych. Parametry powyżej 135 /85 wymagają wizyty u lekarza. Kontrolowanie poziomu cukru, cholesterolu ( raz w roku) Unikajmy kosmetyczek, lekarzy, którzy bez badania chcą usuwać podejrzane znamiona. Ostrożnie korzystajmy z słońca, solarium. Żadna dieta nie wyleczy raka. Nie ma cudownych metod leczenia ziołami lub medycyną naturalną. W życiu nie zagraża nam tylko nowotwór, nie wpadajmy w panikę. Oprócz niego są inne groźne schorzenia. Wszystko można leczyć i mamy szansę na wyleczenie we wczesnych stadiach choroby. Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu nowotworów są: palenie papierosów, narażenie na stałą ekspozycję na słońce, narażenie na kontakt z niektórymi związkami chemicznymi, nadmierne spożywanie alkoholu, przebyte wirusowe zapalenie wątroby, zaburzenia hormonalne, nosicielstwo HIV, długotrwałe stosowanie niektórych leków. Jest jedna rada jak unikać raka: zdrowy tryb życia, odpowiednia ilość sportu (niekoniecznie wyczynowego) i radość życia .