• Tel. 600 493 076
  • Czynne : Pn - Pt od 7.00 do 16.00

GABINET CZYNNY
PN-PT od 7.00 do 16.00
tel. kom. 600 493 076

Napełnij Boże duszę moją czułością do sztuki mojej do wszystkich stworzeń.  
 
Nie dopuść, by chęć zysku lub poszukiwanie sławy wpłynęły na wykonywanie mojego zawodu, albowiem wrogowie prawdy i czułości do ludzi mogliby otumanić mnie – odwieść mnie daleko od wspaniałego obowiązku czynienia dobrze dzieciom Twoim.
 
Wzmagaj Boże siłę mego serca, by zawsze było gotowe służyć – poganinowi, przyjacielowi, wrogowi, złemu i dobremu.
Uczyń, by chorzy moi mieli zaufanie do mnie i sztuki mojej. Jeżeli nieświadomie potępiają mnie i szydzą ze mnie, spraw, by ukochanie sztuki mojej strzegło mnie jak zbroja, żebym mógł wytrwać w prawdzie, nie dbając o potęgę i rozgłos, i wiek moich wrogów.
 
Użycz mi Boże wyrozumiałości i cierpliwości w stosunku do chorych upartych lub prostaków.
Uczyń mnie wstrzemięźliwym we wszystkim, ale nienasyconym w zdobywaniu wiedzy.
 
Oddal ode mnie myśl, że wszystko mogę. Użycz mi siły woli i sposobności do coraz większego rozszerzania mych wiadomości.
 
Z modlitwy Mojmanidesa do Kordoby
Mojmanides – Mojżesz z Majmoni – lekarz, filozof, żył w latach 1115 – 1204. Urodzony w Kordobie (arabska Hiszpania), pochowany w Tyberiadzie(Izrael)
 

W związku z sytuacjami na poczekalni występującymi w trakcie oczekiwania na wizytę uprzejmie informuję:

  • 1. Umówiona godzina przyjęcia jest terminem rozpoczęcia oczekiwania na wejście pacjenta do gabinetu.
  • 2. W związku z specyfikacją pracy w gabinecie, wykonaniem badań usg, zabiegów, powagą schorzeń z którymi zgłaszają się pacjenci, nie jest możliwe dokładne określenie czasu, który trzeba poświęcić pacjentowi.
  • 3. Badania wymagają czasu i nie są wykonywane w ciągu 5 minut.
  • 4. Pacjenci w ramach medycyny pracy proszeni są o uzbrojenie się w cierpliwość w oczekiwaniu na przyjęcie. Każdy pacjent jest badany, nie podpisuję # tylko # orzeczeń bez badania.
  • 5. Podstawą medycyny jest profilaktyka. W trakcie badań okresowych można stwierdzić istnienie choroby, która nie daje dolegliwości na tym etapie choroby.
  • 6.Wczesne wykrycie chorób daje dużo większe szanse na sukces w leczeniu.
 
 
 

Kontrola ciśnienia tętniczego profilaktyką chorób układu krążenia. Wskazana systematyczna kontrola, najlepiej w warunkach domowych. Parametry powyżej 135 /85 wymagają wizyty u lekarza. Kontrolowanie poziomu cukru, cholesterolu ( raz w roku) Unikajmy kosmetyczek, lekarzy, którzy bez badania chcą usuwać podejrzane znamiona. Ostrożnie korzystajmy z słońca, solarium. Żadna dieta nie wyleczy raka. Nie ma cudownych metod leczenia ziołami lub medycyną naturalną. W życiu nie zagraża nam tylko nowotwór, nie wpadajmy w panikę. Oprócz niego są inne groźne schorzenia. Wszystko można leczyć i mamy szansę na wyleczenie we wczesnych stadiach choroby. Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu nowotworów są: palenie papierosów, narażenie na stałą ekspozycję na słońce, narażenie na kontakt z niektórymi związkami chemicznymi, nadmierne spożywanie alkoholu, przebyte wirusowe zapalenie wątroby, zaburzenia hormonalne, nosicielstwo HIV, długotrwałe stosowanie niektórych leków. Jest jedna rada jak unikać raka: zdrowy tryb życia, odpowiednia ilość sportu (niekoniecznie wyczynowego) i radość życia .