• Tel. 600 493 076
  • Czynne : Pn - Pt od 7.00 do 16.00

GABINET CZYNNY
PN-PT od 7.00 do 16.00
tel. kom. 600 493 076

Przygotowanie do badania USG
 
I Usg jamy brzusznej -
1. w dniu badania na czczo ( proszę nie jeść, nie pić), nie przyjmować leków wieczorem, w dniu poprzedzającym badanie ostatni posiłek przed 19 , potem wolno pić tylko niegazowane napoje.
 
2 w dniu badania proszę nie palić papierosów
 
3. Proszę zabrać z sobą poprzednie badania, karty informacyjne z pobytu w szpitalu. 
 
II. Usg gruczołu krokowego (prostaty) i pęcherza moczowego - proszę wypić 0.5 litra płynu, nie oddawać moczu. Na badanie proszę wchodzić bez kolejki.
III. Usg piersi - proszę zabrać z sobą poprzednie wyniki. Na badanie najlepiej zgłosić się 3-5 dzień po miesiączce. 
IV. Inne badania- proszę zabrać poprzednie wyniki.Do usg tętnic kończyn dolnych proszę zgłaszać się na czczo 
V. Na usg stawów - niepotrzebne są żadne przygotowania. Można zabrać z sobą rtg.
 

W związku z sytuacjami na poczekalni występującymi w trakcie oczekiwania na wizytę uprzejmie informuję:

  • 1. Umówiona godzina przyjęcia jest terminem rozpoczęcia oczekiwania na wejście pacjenta do gabinetu.
  • 2. W związku z specyfikacją pracy w gabinecie, wykonaniem badań usg, zabiegów, powagą schorzeń z którymi zgłaszają się pacjenci, nie jest możliwe dokładne określenie czasu, który trzeba poświęcić pacjentowi.
  • 3. Badania wymagają czasu i nie są wykonywane w ciągu 5 minut.
  • 4. Pacjenci w ramach medycyny pracy proszeni są o uzbrojenie się w cierpliwość w oczekiwaniu na przyjęcie. Każdy pacjent jest badany, nie podpisuję # tylko # orzeczeń bez badania.
  • 5. Podstawą medycyny jest profilaktyka. W trakcie badań okresowych można stwierdzić istnienie choroby, która nie daje dolegliwości na tym etapie choroby.
  • 6.Wczesne wykrycie chorób daje dużo większe szanse na sukces w leczeniu.
 
 
 

Kontrola ciśnienia tętniczego profilaktyką chorób układu krążenia. Wskazana systematyczna kontrola, najlepiej w warunkach domowych. Parametry powyżej 135 /85 wymagają wizyty u lekarza. Kontrolowanie poziomu cukru, cholesterolu ( raz w roku) Unikajmy kosmetyczek, lekarzy, którzy bez badania chcą usuwać podejrzane znamiona. Ostrożnie korzystajmy z słońca, solarium. Żadna dieta nie wyleczy raka. Nie ma cudownych metod leczenia ziołami lub medycyną naturalną. W życiu nie zagraża nam tylko nowotwór, nie wpadajmy w panikę. Oprócz niego są inne groźne schorzenia. Wszystko można leczyć i mamy szansę na wyleczenie we wczesnych stadiach choroby. Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu nowotworów są: palenie papierosów, narażenie na stałą ekspozycję na słońce, narażenie na kontakt z niektórymi związkami chemicznymi, nadmierne spożywanie alkoholu, przebyte wirusowe zapalenie wątroby, zaburzenia hormonalne, nosicielstwo HIV, długotrwałe stosowanie niektórych leków. Jest jedna rada jak unikać raka: zdrowy tryb życia, odpowiednia ilość sportu (niekoniecznie wyczynowego) i radość życia .